top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 50/2017

2017-12-18

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „1 czerwca 2018 r. wejdzie w życie ustawa o uproszczeniach dla firm”, w którym omówiono projekt przepisów nowelizujących ustawę o CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „CIT: czy można odliczyć koszty prac rozwojowych, które zostały zaniechane lub zakończyły się wynikiem negatywnym” dotyczący interpretacji Dyrektora KIS w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Macieja Puchalskiego pt. „Sprzedaż wirtualnej waluty iota zwolniona z VAT”, w którym omówiono interpretację Dyrektora KIS dotyczącą opodatkowania VAT transakcji zbycia kryptowaluty na giełdzie internetowej. Interesujący jest również tekst Adama Kuchty pt. „Ujednolicenie stawki VAT na artykuły żywnościowe i owoce od 1 stycznia 2018 r.” informujący o złożeniu w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o VAT.

Istotny jest także artykuł Izabeli Rutkowskiej pt. „Dla kogo 50-proc. koszty w 2018 roku”, przypominający o zmianach w tzw. kosztach autorskich, jakie wejdą w życie w styczniu 2018 roku. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Służbowe przejazdy prywatnym samochodem bez podatku – wyrok WSA” dotyczący opodatkowania PIT zwrotu wydatków na służbowe przejazdy odbyte przez pracownika jego prywatnym samochodem.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Czy za błędną interpretację fiskusa firmie należą się odsetki”, w którym autorka omawia wyrok NSA dotyczący skutków zastosowania się przez podatnika do wadliwej interpretacji indywidualnej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 50/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions