top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 49/2017

2017-12-11

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „CbC – odpowiedzi MF na pytania podatników ws. raportowania Country-by-Country”, w którym autorzy informują o opublikowaniu na stronie resortu broszury dotyczącej najczęstszych problemów, z jakimi mierzą się podatnicy przy składaniu tzw. raportów CbC. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Pieniądze na umowy o dzieło do odliczenia w uldze B+R”, dotyczący wyroku WSA w zakresie możliwości zaliczenia do tzw. kosztów kwalifikowanych wydatków na ekspertyzy i usługi doradcze, które nie zostały nabyte od jednostek naukowych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Krzysztofa Strzępka pt. „VAT od handlu internetowego – nowe przepisy UE”, w którym autor informuje o przyjęciu przez Radę Unii Europejskiej regulacji mających na celu ułatwienie pobierania VAT przy handlu internetowym i eliminację nadużyć na tym polu. Interesujący jest również tekst Marka Chądzyńskiego i Bartka Godusławskiego pt. „Służby skarbowe będą mogły kupować puste faktury od 2018 r.” zapowiadający wprowadzenie nowego rozwiązania mającego zapobiegać wyłudzeniom VAT.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podróże służbowe: zwrot za samolot i hotel bez PIT u pracownika – wyrok WSA”, w którym omówiono wyrok, z którego wynika, że zwrot kosztów za lot i nocleg a granicą wypłacony pracownikowi nie stanowi dla niego przychodu w PIT. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Skóra i rękawice w kosztach informatyka-motocyklisty” tego samego autora, dotyczący interpretacji Dyrektora KIS w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w PIT wydatków na akcesoria do jazdy motorem oznaczone logo przedsiębiorcy.

Polecamy także lekturę artykułu Magdaleny Kraszewskiej-Szuby pt. „Rękodzielnik – jeszcze artysta czy już przedsiębiorca”, w którym autorka zwraca uwagę na problem wyboru metody rozliczenia przychodów dla potrzeb PIT przez osobę wytwarzającą produkty na zamówienie klienta.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 49/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions