top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 47/2020

2020-12-21

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Łatwiej o niższy CIT. Mogą go mieć też spółki komandytowe” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „MF zaczyna konsultacje w sprawie dokumentacji cen transferowych”.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Firma wystawiająca nowe e-faktury otrzyma zwrot VAT w 40 dni”, w którym autorka przypomina o projekcie Ministerstwa Finansów zgodnie z którym przedsiębiorcy z końcem 2021 roku będą mieć możliwość wystawiania faktur przez platformę ministerstwa oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Można już wnioskować o zwrot VAT w ramach ulgi na złe długi”.

Istotny jest także artykuły Krzysztofa Sobczaka pt. „Senat proponuje zwiększenie udziału samorządów w dochodach z PIT” oraz Moniki Pogroszewskiej pt. „Przy pracy zdalnej nie ma podatku od rekompensaty za prąd”.

Polecamy też tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Rzecznik MŚP prosi NSA o zajęcie się postępowaniami karnymi skarbowymi”, w którym autor zwraca uwagę na informację Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, zgodnie z którą Rzecznik zwrócił się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, o podjęcie uchwały celem wyjaśnienia przepisów związanych z dopuszczalnością kontroli przez sądy administracyjne zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 47/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions