top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 47/2018

2018-12-03

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „To, co jest neutralne podatkowo, nie daje dodatkowych korzyści w CIT – wyrok NSA” dotyczący rozliczenia straty powstałej w związku z wykonywaniem działalności statutowej zwolnionej z CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Rozliczenie leasingu w kosztach”, w którym Przemysław Wojtasik omawia odpowiedź resortu finansów na pytanie na temat zmian w rozliczaniu w kosztach opłat leasingowych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Marcina Musiała pt. „Stawka VAT na leki weterynaryjne pozostanie na poziomie 8-proc.” omawiający zmiany przewidziane przez nowelizację ustawy o VAT wprowadzającą nową matrycę stawek VAT. Istotny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Zbiorcze faktury korygujące: sąd potwierdza uciążliwe obowiązki przy korektach” dotyczący pierwszego wyroku NSA odnośnie wystawiania zbiorczych faktur korygujących.

Ważny jest też artykuł pt. „PIT: nocleg opłacany przez pracodawcę jest przychodem pracownika”, w którym Monika Pogroszewska zwraca uwagę na nowy wyrok NSA dotyczący kwestii powstania przychodu u pracownika w razie świadczenia przez pracodawcę bezpłatnych noclegów w miejscu wykonywania pracy. Zwracamy również uwagę na tekst Mariusza Pigulskiego pt. „Kto będzie musiał zapłacić daninę solidarnościową” podsumowujący regulacje wchodzące w życie z początkiem nadchodzącego roku.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Zmiany w przepisach, które zmniejszą liczbę sporów podatkowych”, w którym autorka omawia kontrowersyjne przepisy nowelizacji ustawy o KAS ograniczające możliwość skorzystania z prawa do skorygowania deklaracji po zakończeniu kontroli celno-skarbowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 47/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions