top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 47/2016

2016-12-05

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę artykułu Przemysława Wojtasika pt. „Ulga podatkowa dla firm, którym nie płacą klienci”, w którym omówiono jedną ze zmian podatkowych przewidzianych przez tzw. Konstytucję dla biznesu. Za istotny uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „CIT: skutki podziału spółki są rozliczane według zasad szczególnych” dotyczący najnowszego wyroku WSA w tym zakresie.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Pawła Rochowicza pt. „Uszczelnienie VAT już gotowe”, w którym autor informuje o postępach w procesie legislacyjnym dużej nowelizacji VAT. Należy także zwrócić uwagę na tekst Kamila Wilczewskiego i Władysława Vargi pt. „VAT: uchybienia formalne faktury a prawo do odliczenia – wyrok TSUE”.

Polecamy także lekturę tekstu Przemysława Wojtasika pt. „Zmiany w podatkowych rozliczeniach od 2017 roku”. W tekście Piotra Mazurkiewicza pt. „PIT i CIT: reforma wyliczania i pobierania podatków” omówiono natomiast alternatywną w stosunku do głośnej jednolitej daniny propozycję ujednolicenia różnych podatków i danin, wysuniętą przez posłów PiS.

Ponadto, w zakresie postępowania polecamy artykuł Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Stare interpretacje nie uchronią przed decyzją klauzulową”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 47/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions