top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 47/2013

2013-11-25

W dniu dzisiejszym przedstawiamy kolejny numer TaxPress, w którym chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok NSA z dnia 19 listopada 2013 r. (I FSK 1610/12), dotyczący opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów stawką VAT 0%.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Miejscem świadczenia usług magazynowania jest siedziba klienta”, którego autor omawia wyrok WSA w Poznaniu z dnia 4 września 2013 r. (I SA/Po 643/13), odnoszący się do opodatkowania VAT kompleksowych usług magazynowania towarów.

W zakresie podatków dochodowych za interesującą uznaliśmy interpretację Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 4 września 2013 r. (ILPB4/423-194/13-2/DS) dotyczącą obowiązkowej korekty kosztów w odniesieniu do odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych użytkowanych na podstawie umów leasingu finansowego.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Nie ma przepisu, nie ma zakazu”, której autor omawia wyrok NSA z dnia 6 września 2013 r. (I FSK 1046/12), dotyczący wydawania interpretacji indywidualnej w sprawie, co do której przeprowadzono kontrolę zakończoną wydaniem protokołu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 47/2013

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions