top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 46/2020

2020-12-14

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Pawła Rochowicza pt. „Zwolnienie z CIT: Inwestycyjna furtka się ostała” oraz pt. „Pułapka na firmową transformację – niektóre spółki nie uciekną przed podwójnym CIT”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Rządowy system wystawiania faktur przyspieszy zwrot VAT i ułatwi kontrolę”, w którym autor informuje o rządowych planach wprowadzenia możliwości wystawiania faktur ustrukturyzowanych, które obok faktur papierowych oraz elektronicznych mają stać się formą dokumentowania sprzedaży oraz artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „Szczepionki i testy na COVID-19 będą bez VAT – jest projekt”.

Istotny jest także artykuły Krzysztofa Koślickiego pt. „Szczepienia na grypę od pracodawcy już bez PIT” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Dzierżawa znaku towarowego z 17 albo 32 proc. PIT – interpretacja podatkowa”.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus wymaga strategii podatkowej, której spółki nie mają”, w którym autorka przypomina o obowiązku opublikowania przez największe firmy strategii podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 46/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions