top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 46/2019

2019-11-18

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł zamieszczony na portalu INFOR.pl pt. „Najważniejsze zmiany w CIT 2019/2020″. Za istotny uznaliśmy również tekst Grażyny J. Leśniak pt. „Ruszają prace nad objaśnieniami w sprawie sposobu ustalania dochodu zwolnionego z PIT i CIT”, w którym autorka donosi o pracach nad opracowywaniem objaśnień podatkowych przez Ministerstwo Finansów.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Split payment: łatwiej wydać pieniądze z konta VAT”, informujący o większych możliwościach związanych z dysponowaniem pieniędzmi, przy metodzie podzielnej płatności. Polecamy także Państwa uwadze tekst Grażyny J. Leśniak pt. „MF wyjaśnia, jak korzystać z wykazu podatników VAT”, w którym autorka donosi o opublikowaniu nowych pytań i odpowiedzi przez Ministerstwo Finansów w związku z wykazem podatników VAT.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Zyski z logo można opodatkować niskim ryczałtem – wyrok NSA”, opisujący wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący opodatkowania umów dzierżawy, prawa majątkowego. Zwracamy również uwagę na tekst tej samej autorki pt. „Kiedy sprzedaż mieszkań to działalność gospodarcza – wyrok NSA”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „VAT: firmy mogą składać wnioski o wznowienie postępowania”, w którym autorka powraca do tematu z zeszłego tygodnia związanego z możliwością wznowienia postępowania podatkowego po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie spółki Glencore z dnia 16 października 2019 roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 46/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions