top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 46/2016

2016-11-28

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę artykułu Marka Kolibskiego pt. „Konstytucja dla biznesu: niekorzystne dla podatników zmiany w ustawach o PIT i CIT od 1 czerwca 2017 r.”. Za istotny uznaliśmy także tekst Pawła Rochowicza pt. „Ceny transferowe: obowiązki dokumentacyjne dla firm powiązanych zostaną złagodzone” dotyczący zapowiedzi przedstawiciela MF, który wskazał, że rząd planuje ograniczenie dodatkowych obowiązków dokumentacyjnych w zakresie dokumentacji cen transferowych dla podmiotów, które uzyskają wiążące porozumienia cenowe.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Przyjmowanie płatności kartami a dokumentacja dla celów VAT”, w którym omówiono najnowszy wyrok NSA w tym zakresie. Należy także zwrócić uwagę na tekst Aleksandry Kielar pt. „Pośrednictwo w handlu wirtualną walutą jest zwolnione z VAT”.

Polecamy także lekturę tekstu Redakcji Pulsu Biznesu pt. „Morawiecki: Kwota wolna od podatku dla najbiedniejszych – 6,6 tys. zł” dotyczącego głośnej wypowiedzi Ministra w sprawie planów rządu odnośnie do reformy kwoty wolnej od PIT. W tekście Aleksandry Tarki pt. „Bitcoin:jaki podatek trzeba płacić od wirtualnej waluty” omówiono natomiast stanowisko rządu w sprawie PIT, jaki należy płacić od sprzedaży Bitcoina.

Ponadto, w zakresie postępowania polecamy artykuł Mateusza Maja pt. „Amortyzacji nie można korygować”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 46/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions