top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 45/2018

2018-11-19

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Międzynarodowe spory o ceny transferowe będą rozstrzygane szybciej”, w którym Paweł Rochowicz informuje, że do połowy nadchodzącego roku zostanie wdrożona dyrektywa regulująca kwestię międzynarodowych sporów w zakresie cen transferowych. Za istotny uznaliśmy również tekst Redakcji INFOR FK pt. „Podwyższenie progu dla małego podatnika” dotyczący przyjęcia przez Sejm przepisów przewidujących wyższy limit rocznych przychodów uprawniający do statusu tzw. małego podatnika w CIT i PIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „VAT: Łatwiej będzie ustalić stawkę podatku”, w którym autorka podaje, że w nowym roku wejdą w życie regulacje przewidujące wydawanie tzw. wiążących informacji stawkowych. Interesujący jest również tekst Redakcji INFOR FK pt. „Obowiązkowy split payment w VAT w I połowie 2019 r.” informujący o wypowiedzi przedstawiciela resortu finansów dotyczącej wprowadzenia obowiązkowej podzielonej płatności w niektórych branżach.

Ważny jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. „Nieodpłatne noclegi dla zleceniobiorców podlegają opodatkowaniu – wyrok NSA”. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Ulgi nie uchronią przed podatkiem solidarnościowym” przytaczający odpowiedź Ministerstwa Finansów na wątpliwości związane ze stosowaniem przepisów dotyczących tzw. daniny solidarnościowej.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Exit tax – ustawa o podatku emigracyjnym może objąć nawet niewielkie majątki”, w którym Paweł Rochowicz pisze o wątpliwościach ekspertów, jakie pojawiły się na tle wprowadzenia tzw. podatku emigracyjnego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 45/2018

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions