top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 45/2017

2017-11-13

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „CIT: w 2016 roku 55,5 mld strat”, w którym autor informuje o dokumencie opublikowanym przez resort finansów, dotyczącym rozliczeń CIT za 2016 rok. Za istotny uznaliśmy również tekst tego samego autora pt. „Raje podatkowe nie są już atrakcyjne”, który dotyczy wchodzących w życie regulacji mających utrudnić dokonywanie optymalizacji w CIT poprzez transakcje z podmiotami z tzw. rajów podatkowych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR.pl pt. „Sejm zgadza się na split payment w VAT”, w którym autorzy informują, że Sejm przyjął w ubiegłym tygodniu nowelizację ustawy o VAT wprowadzającą tzw. mechanizm podzielonej płatności. Interesujący jest również tekst Michała Samoborskiego pt. „Naprawa usterek przez zastępczego wykonawcę, a co z VAT-em?” dotyczący kontrowersyjnego wyroku NSA w tym zakresie.

Istotny jest także artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „MR i MF: Amortyzacja dziedziczonego majątku powinna odbywać się na obecnych zasadach”. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „KAS: wydatki na czynsz mogą być kosztem, jeśli ma to związek z działalnością gospodarczą”, w którym Redakcja Rzeczpospolitej informuje o wypowiedzi zastępcy szefa KAS w sprawie możliwości zaliczenia do kosztów w PIT wydatków na czynsz, media i inne opłaty za mieszkanie, w którym zarejestrowano firmę.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie ma dekady na weryfikację strat w firmie – wyrok NSA”, w którym autorka omawia uchwałę siedmiu sędziów NSA dotyczącą długości okresu, w którym organ może dokonać weryfikacji straty poniesionej przez podatnika.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 45/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions