top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 45/2014

2014-11-17

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 16 października 2014 r. (C-605/12) dotyczący stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

W dziale podatków dochodowych interesującym zagadnieniem jest wyrok NSA z dnia 17 października 2014 r. (II FSK 2304/12) odnoszący się do uwzględniania w kosztach działalności gospodarczej w formie kancelarii radcy prawnego wydatków na aplikację oraz egzamin radcowski.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Auta dla zwycięzców z korzyścią podatkową”, którego autor omawia wyrok NSA z dnia 6 listopada 2014 r. (I FSK 1539/13) dotyczący odliczania VAT od samochodów nabytych w celu przekazania jako nagrody w konkursie.

Omawiamy także publikację pt. „Odpowiedzialność członka zarządu za długi podatkowe spółki z o.o.”, w której interpretujemy wyrok NSA z dnia 26 sierpnia 2014 r. (II FSK 2260/12) dotyczący ponoszenia odpowiedzialności przez członka zarządu spółki za zaległości podatkowe firmy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 45/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions