top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 45/2013

2013-11-12

W dniu dzisiejszym przedstawiamy kolejny numer TaxPress, w którym chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok NSA z dnia 30 października 2013 r. (I FSK 1397/12), dotyczący rozliczania VAT przez spółkę komunalną świadczącą usługi użyteczności publicznej, w której 100% udziałów posiada gmina.

Przytaczamy także artykuł pt. „Urząd to nie podatnik”, którego autorka omawia wyrok NSA z dnia 7 listopada 2013 r. (I FSK 1648/12), odnoszący się do rozliczania VAT przez starostwo powiatowe.

W zakresie podatków dochodowych za interesujący uznaliśmy wyrok WSA w Poznaniu z dnia 20 czerwca 2013 r. (I SA/Po 271/13) w kwestii uwzględniania w kosztach uzyskania przychodów nakładów na przestrzeń publiczną.

Wskazujemy także na publikację pt. „Fiskus musi zrozumiale interpretować prawo”, którego autor analizuje wyrok WSA w Gdańsku z dnia 10 września 2013 r. (I SA/Gd 778/13), dotyczący formułowania przez organ odpowiedzi na wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 45/2013

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions