top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 44/2019

2019-11-04

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Exit tax: skarbówka chce podatku od darowizny i przeprowadzki za granicę”, mówiący o surowych interpretacjach skarbówki związanych z przepisami exit tax. Za istotny uznaliśmy również tekst tego samego autora pt. „WSA: zagraniczne szkolenie w kosztach”.

Ważny jest także artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA: Hotel dla pracowników kosztem ogólnym z prawem odliczenia VAT”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Stawki VAT: woda w ciastku bez znaczenia dla klienta”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący stawki VAT.

Istotny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Zwykły odpis kosztów auta wygląda na optymalizację”, który podnosi zawiłość przepisów związanych z ujawnianiem schematów podatkowych. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Spółka nie może zapłacić PIT za wspólnika – interpretacja podatkowa”.

Polecamy także lekturę artykułu Grażyny J. Leśniak pt. „NSA: To podatnik, a nie organ ma wskazać przepis, który ma być przedmiotem interpretacji”, w której autorka opisuje sprawę podatnika, który został wezwany do uzupełnienia wniosku o interpretację podatkową celem wskazania przepisów ordynacji podatkowej, których interpretacji oczekuje.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 44/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions