top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 44/2018

2018-11-13

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Spory o rozliczenie zysków spółek”, w którym Monika Pogroszewska omawia wyrok WSA w Rzeszowie dotyczący zaliczenia do odpowiedniego źródła przychodów w CIT przychodów spółki z przeniesienia autorskich praw majątkowych do programu komputerowego. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Sprzedaż wynalazków i patentów z 5 proc. podatkiem dochodowym” informujący o przyjęciu przez Sejm przepisów pozwalających na opodatkowanie dochodu ze sprzedaży praw do własności intelektualnej 5% stawką CIT lub PIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Adama Kuchty pt. „Od 2019 r. stawki VAT będą skorelowane ze stanem finansów publicznych” dotyczący projektu nowelizacji ustawy o VAT uzależniającej wysokość obowiązujących stawek VAT od spełnienia warunków budżetowych określonych w ustawie. Ważny jest również tekst pt. „UE: Nowe prawo umożliwi obniżenie VAT na e-booki”, w którym Krzysztof Sobczak podaje, że Rada UE zatwierdziła w ubiegłym tygodniu regulacje pozwalające na objęcie przez państwa członkowskie e-booków obniżoną stawką VAT.

Interesujący jest też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Exit tax obejmie też hipotetyczne dochody” omawiający szczegółowe zasady przyjętych niedawno regulacji w zakresie tzw. exit tax. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Danina solidarnościowa: sprzedaj do końca 2018 roku, fiskus zabierze mniej podatku”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Jak często skarbówka blokuje konta bankowe podatników”, w którym autorka omawia dane dotyczące wykorzystywania przez KAS jej nowych uprawnień w zakresie blokowania niektórych rachunków bankowych przedsiębiorców.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 44/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions