top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 44/2016

2016-11-15

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę tekstu Aleksandry Taki pt. „Gadżety z nazwą firmy to nie reprezentacja w CIT”, w którym autorka omawia wyrok NSA rozstrzygający czy spółka może wrzucić w koszty drobne prezenty opatrzone swoim logo, które podarowała kontrahentom. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „CIT: Przedsiębiorcy odliczą do 50 proc. kosztów na działalność B+R”, dotyczący zmian w przepisach, które wejdą w życie na początku 2017 roku.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Zmienią się zasady zwrotu VAT w terminie 25 dni”, w którym poruszono temat jednej ze zmian przewidzianych przez dużą nowelizację VAT. Interesujący jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „VAT: przekazanie prezentów promujących kontrahenta z podatkiem”.

W artykule Przemysława Wojtasika pt. „Podatek od funduszy inwestycyjnych wykorzystywanych w optymalizacji” omówiono projekt nowelizacji ustawy o PIT i CIT, zgodnie z którym uchylone ma zostać zwolnienie podmiotowe dla FIZ oraz jego potencjalne skutki. Interesujący jest także tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Roczne rozliczenie PIT: Ulga odsetkowa wyklucza mieszkaniową”.

W zakresie postępowania polecamy natomiast lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Klauzula pewności prawa w ordynacji podatkowej”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 44/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions