top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 44/2013

2013-11-04

W dniu dzisiejszym przedstawiamy kolejny numer TaxPress, w którym pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok WSA w Gdańsku z dnia 24 października 2013 r., dotyczący rozliczania VAT przez samorządowy zakład budżetowy.

Przytaczamy artykuł pt. „Ulga na złe długi a sprzedaż wierzytelności osobie trzeciej”, którego autorka omawia wyrok WSA w Krakowie z dnia 8 października 2013 r.
(I SA/Kr 977/13), odnoszący się do obowiązku powrotnej korekty VAT w sytuacji skorzystania z ulgi na złe długi, a następnie sprzedaży wierzytelności osobie trzeciej.

W zakresie podatków dochodowych za interesujący uznaliśmy wyrok WS w Olsztynie z dnia 10 października 2013 r. (I SA/Ol 410/13), dotyczący opodatkowania PIT przychodów z nieujawnionych źródeł w stanie prawnym od 1 stycznia 2007 r.

Ostatecznie wskazujemy także na materiał pt. „Podatek wspólnika może być zapłacony z konta spółki”, którego autor omawia orzecznictwo sądowe w zakresie możliwości skutecznego opłacania podatku ciążącego na wspólnikach spółki przez spółkę z jej rachunku bankowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 44/2013

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions