top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 43/2020

2020-11-23

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Pawła Rochowicza pt. „CIT od spółek komandytowych może się opóźnić o rok. Chyba że Sejm zdąży”, oraz „Senat: będą poprawki do ustawy o CIT od spółek komandytowych”.

Ważny jest też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Koniec tanich przesyłek z Chin”, w którym autor donosi o europejskim pakiecie rozwiązań, mającym na celu zapewnienie równej konkurencji platform sprzedażowych z Europy oraz spoza niej oraz Agnieszki Pokojskiej „Split payment zyskuje na popularności”.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Dłuższy czas na przekazanie zaliczek tylko dla niektórych”. Na uwagę zasługuje również tekst , Przemysława Wojtasika „Ulga na złe długi w PIT/CIT: skarbówka surowo interpretuje warunki preferencji”.

Polecamy też tekst Przemysława Wojtasika pt. „Jesteś na kwarantannie? Nie dostaniesz grzywny od fiskusa za zaniedbanie obowiązków”, w którym autor opisuje odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie Rzeczpospolitej dotyczące sankcjonowania tych którzy nie dopełnili podatkowych obowiązków w związku z chorobą lub izolacją.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 43/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions