top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 43/2018

2018-11-05

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Niższa stawka podatku CIT: pułapka na przedsiębiorców”, w którym Przemysław Wojtasik omawia warunki, jakie będą musieli spełnić podatnicy chcący skorzystać z obniżonych stawek CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Sąd o kosztach podatkowych: impreza integracyjna nie tylko dla pracowników” tego samego autora, dotyczący nowego wyroku WSA w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na imprezę integracyjną.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Od połowy 2019 r. deklaracje VAT zastąpią pliki JPK” informujący o planowanej likwidacji deklaracji VAT-7 i VAT-7K. Interesujący jest również tekst pt. „Bez prawa własności nieruchomości nie będzie odliczenia VAT” tej samej autorki.

Ważny jest też artykuł Redakcji Redakcji INFOR.PL pt. „Reforma podatków dochodowych w 2019 r.”, w którym omówiono plany MF w zakresie reformy ustaw podatkowych złożonej z ustaw dotyczących opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej, zysków kapitałowych oraz dochodu osób fizycznych z pracy. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Auto po leasingu można dać w darowiźnie żonie bez podatku”, w którym Przemysław Wojtasik omawia interpretację Dyrektora KIS dotyczącą kwestii powstania przychodu w razie nieodpłatnego zbycia samochodu wykorzystywanego wcześniej w działalności gospodarczej.

Polecamy także lekturę artykułu Jakuba Piaseckiego pt. „Ordynacja Podatkowa: Gdy jest uszczerbek w majątku, można żądać nadpłaty” omawiającego stosowanie przez NSA przepisów dotyczących występowania przez płatnika o stwierdzenie nadpłaty podatku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 43/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions