top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 43/2017

2017-10-30

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Dominiki Róg-Góreckiej pt. „Zmiany w CIT: będzie podział na źródła przychodów”, informujący o treści nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych skierowanej w ubiegłym tygodniu do Sejmu. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Ograniczenia kosztów w PIT i CIT – bariery da się ominąć”, w którym autor komentuje inne aspekty tej nowelizacji.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „E-paragony fiskalne mają pomóc w walce z szarą strefą”, omawiający plany wprowadzenia w 2018 roku systemu elektronicznych paragonów fiskalnych. Ważny jest również tekst pt. „Split payment – banki nie pobiorą opłat za prowadzenie rachunków VAT”, w którym Redakcja INFOR.PL komentuje toczące się obecnie prace nad tzw. systemem podzielonej płatności.

Istotny jest także artykuł pt. „Kompleksowa zmiana w podatkach dochodowych”, dotyczący m.in. zmian w PIT przewidzianych przez nowelizację ustaw o podatkach dochodowych, również autorstwa Redakcji INFOR IFK. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Kiedy zwrot pracownikowi kosztów za używanie pojazdu jest przychodem”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Projekt nowej ordynacji podatkowej opublikowany” informujący o opublikowaniu w poniedziałek wyników prac specjalnej komisji kodyfikacyjnej pracującej nad zmianą ordynacji podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 43/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions