top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 42/2020

2020-11-16

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Pawła Rochowicza pt. „Najwięksi podatnicy rozliczą się w Warszawie”, oraz „CIT – dotkliwy cios w firmy rodzinne i w zamykającą się gospodarkę”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Nowy JPK: grzywna za niepotrzebne oznaczenia”, w którym autor opisuje odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie Rzeczpospolitej dotyczące błędów w jednolitym pliku kontrolnym podlegających grzywnie oraz Krzysztofa Koślickiego „MF kończy konsultowanie zmian dotyczących faktur uproszczonych”.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „Nowe formularze ułatwią rozliczenie darowizn na walkę z koronawirusem”. Na uwagę zasługuje również tekst Ewy Konderak „Zaliczki na PIT później. Dotyczy to części firm”.

Polecamy też artykuł Pawła Szala oraz Wojciecha Majkowskiego pt. „Polski Fundusz Rozwoju ruszył z kontrolami firm”, w którym autorzy informują o podjęciu pierwszych czynności przez Polski Fundusz Rozwoju zmierzających do weryfikacji udzielonego wsparcia w ramach tarczy
finansowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 42/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions