top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 42/2017

2017-10-23

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Czy gadżety dla klientów opatrzone logo są zawsze kosztem”, w którym autorka zwraca uwagę na wyrok NSA z ubiegłego tygodnia dotyczący możliwości zaliczenia do kosztów w CIT wydatków na materiały reklamowe przeznaczone dla klientów spółki. Za istotny uznaliśmy również tekst Karola Iwanowskiego pt. „Podział majątku po zakończeniu działalności spółki z o.o. podlega CIT”, dotyczący interpretacji Dyrektora KIS w zakresie opodatkowania CIT aktywów w formie niepieniężnej wydanych wspólnikom po likwidacji spółki.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Od 1 stycznia 2018 r. JPK_VAT prostszy dla przedsiębiorców”, w którym Redakcjia INFOR IFK podaje, że od początku nadchodzącego roku zacznie obowiązywać uproszczona struktura pliku JPK_VAT będąca wynikiem konsultacji resortu finansów z przedsiębiorcami. Ważny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Podatkowe trzęsienie ziemi w leasingu aut” dotyczący wyroku TSUE mogącego wywrzeć istotny wpływ na sposób rozliczania VAT w leasingu operacyjnym.

Istotny jest także artykuł Adama Kuchty pt. „Nowe wzory deklaracji PIT – do rozliczeń za 2017 r.”. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Co decyduje o rozliczeniu podatkowym zatrudnionego cudzoziemca – odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie >>Rzeczpospolitej<<” dotyczący sposobu weryfikacji miejsca zamieszkania cudzoziemca pracującego w Polsce dla celów PIT.

Polecamy także lekturę artykułu Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Mało czasu na złożenie raportu Country-by-Country”, w którym autorka przypomina, że z końcem października mija termin na złożenie tzw. raportu CbC przez określone podmioty, których rok obrotowy pokrywał się z rokiem kalendarzowym.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 42/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions