top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 42/2016

2016-11-02

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę tekstu Moniki Pogroszewskiej pt. „Unia wraca do wspólnej podstawy w CIT”, w którym autorka omawia plany KE dot. wprowadzenia wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania osób prawnych. Za interesujący uznaliśmy również artykuł Magdaleny Dymkowskiej i Marty Klepacz pt. „Ceny transferowe: dane wewnętrzne podstawą w szacowaniu”.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Na zwrot podatku VAT nie można czekać wiecznie” dotyczący bardzo istotnej uchwały NSA w sprawie kontroli krzyżowej u kontrahentów podatników. Za istotny uznaliśmy także tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Będą kary za fałszowanie faktur, ale nie za błędy”.

W artykule Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Bochenek: wprowadzenie jednolitego podatku – przesądzone” poruszono po raz kolejny temat kontrowersyjnego ujednolicenia PIT. Interesujący jest również artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus chce PIT od rodzinnych firm”.

W zakresie postępowania polecamy natomiast lekturę tekstu Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Szydło: przygotowujemy skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE dot. podatku handlowego”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 42/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions