top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 41/2018

2018-10-22

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Kto skorzysta ze stawki 9% CIT w 2019 roku” dotyczący projektu nowelizacji ustawy o CIT, który trafił niedawno do Sejmu. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Kary umowne z tytułu odstąpienia od umowy najmu mogą być kosztem podatkowym – wyrok WSA”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Nieopłacalna inwestycja nie wyklucza odpisu VAT – uznał TSUE”, w którym Przemysław Wojtasik omawia nowy wyrok TSUE dotyczący prawa do odliczenia VAT od wydatków na niezrealizowaną inwestycję. Ważny jest również tekst Joanny Henzel pt. „Plany zniesienia ustalania stawki VAT w oparciu o PKWiU” informujący o planach resortu finansów dotyczących wprowadzenia nowej matrycy stawek VAT.

Interesujący jest też artykuł pt. „Bitcoiny: nie ma podatku przy zamianie na inną kryptowalutę”, w którym Przemysław Wojtasik informuje, że sądy administracyjne rozsądzają na korzyść inwestorów ich spory z organami dotyczące opodatkowania dochodu z handlu kryptowalutami. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „PIT: przy najmie 54 mieszkań nie można płacić ryczałtu” dotyczący interpretacji indywidualnej w zakresie sposobu rozliczenia dochodu uzyskiwanego z najmu trzech kamienic.

Polecamy także lekturę artykułu Przemysława Wojtasika pt. „Kontrola NIK dotycząca rozstrzygania przez skarbówkę wątpliwości na korzyść podatników”, w którym autor informuje, że NIK sprawdza stosowanie przez organy regulacji wprowadzających zasadę in dubio pro tributario.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 41/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions