top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 41/2016

2016-10-24

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy Państwu lekturę tekstu Aleksandry Tarki pt. „CIT: Wydatki na sąsiedztwo to darowizna, która nie jest kosztem”, w którym autorka omawia wyrok NSA dotyczący sporu dewelopera z fiskusem. Za istotny uznaliśmy także tekst Blaki Wojeciechowskiej pt. „CIT: przygotowanie dokumentacji cen transferowych”.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „MF rezygnuje z wprowadzenia kaucji rejestracyjnej w VAT” dotyczący zmian w projekcie dużej nowelizacji ustawy o VAT. Polecamy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Zwrot VAT: wniosek po wydaniu postanowienia o wydłużeniu terminu bez rozpoznania”.

W artykule Przemysława Wojtasika pt. „Likwidacja stawki liniowej uderzy w spółki osobowe” omówiono kontrowersje narosłe wokół zapowiadanej nowelizacji PIT. Istotny jest również tekst pt. „Pomoc od rodziny w firmie zwolniona z PIT” tego samego autora.

W zakresie postępowania polecamy natomiast lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Klauzula rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników w praktyce”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 41/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions