top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 40/2019

2019-10-07

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Przedsiębiorca odliczy zakupy na podstawie paragonu – interpretacja podatkowa”, który opisuje interpretację podatkową związaną z możliwością odliczenia zakupów na podstawie paragonu. Za istotny uznaliśmy również tekst Magdaleny Kraszewskej-Szuby pt. „Jak udokumentować zakup usług niematerialnych”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Split payment: wątpliwe korekty i potrącenia w systemie podzielonej płatności”, w którym autor zwraca uwagę na wątpliwości, które pojawiają się w związku z metodą podzielnej płatności obowiązującej od 1 listopada bieżącego roku. Polecamy także Państwa uwadze tekst Przemysława Wojtasika pt. „Zakończenie działalności gospodarczej a odliczenia VAT”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zwolnienie z PIT do 26 roku życia – kiedy”. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Pensja za październik już z niższą stawką podatku PIT”, w którym ten sam autor przypomina o obowiązującej od października niższej stawce podatku, która dla pierwszego progu podatkowego wynosi 17 procent.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „75-proc. podatek za wysłanie pieniędzy poza bankiem – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący przekazu gotówkowego na kwoty bez pokrycia w legalnych dochodach.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 40/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions