top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 40/2016

2016-10-17

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy Państwu lekturę tekstu Przemysława Wojtasika pt. „Wejście na giełdę daje korzyści, wydatki są więc uzasadnione i można je wrzucić w koszty podatkowe”, który dotyczy najnowszej interpretacji indywidualnej w tym zakresie. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Białoruskich długów nie wrzucimy w koszty”.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Remont w firmie daje prawo do preferencji”, w którym autorka omawia interpretację, zgodnie z którą przedsiębiorca może odliczyć VAT od wydatków przeznaczonych na remont pomieszczenia, które wynajmuje na cele prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Interesujący jest również tekst Mateusza Maja pt. „Turnusy lecznicze zwolnione z VAT”.

W artykule pt. „Podatek liniowy do likwidacji, wzrost ZUS dla dobrze zarabiających przedsiębiorców” Mateusz Maj omawia zapowiedzi dotyczące wprowadzenia jednolitego PIT. Polecamy również lekturę tekstu pt. „Ulga mieszkaniowa w PIT a termin przedawnienia zobowiązań podatkowych” tego samego autora.

W zakresie postępowania, polecamy Państwa uwadze tekst Przemysława Wojtasika pt. „Do kosztów podatkowych tylko zakupy opłacone z rachunku bankowego”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 40/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions