top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 39/2018

2018-10-08

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zakaz odliczania usług niematerialnych a rozliczenie podatku”, w którym autor omawia stosowanie regulacji dotyczących ograniczeń w rozliczeniu w kosztach usług niematerialnych nabywanych od podmiotów powiązanych. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Błąd pracownika: firma nie rozliczy w CIT odszkodowania za uszkodzone mienie” dotyczący nowego wyroku NSA w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Nowe regulacje dotyczące VAT”, w którym Redakcja INFOR IFK podaje, że w ubiegłym tygodniu Rada Europejska przyjęła projekty aktów prawnych zawierających nowe uregulowania w zakresie podatku VAT. Ważny jest również tekst pt. „Niższe stawki VAT na publikacje elektroniczne?” także autorstwa Redakcji INFOR IFK, informujący o wypowiedzi Minister Finansów dotyczącej obniżenia stawek VAT na publikacje wydane w formie elektronicznej.

Interesujący jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Co modelka może wrzucić w koszty” omawiający interpretacje indywidualne dotyczące możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na sesje fotograficzne. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Zasady rozliczenia działalności nierejestrowej – pierwsze interpretacje skarbówki”, tej samej autorki.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Podsłuchy w postępowaniach podatkowych – bez uchwały 7 sędziów NSA”, w którym Redakcja Rzeczpospolitej informuje, że w ubiegłym tygodniu NSA odmówił podjęcia uchwały stwierdzającej dopuszczalność wykorzystywania w toku postępowania podatkowego stenogramów z podsłuchów uzyskanych w postępowaniu karnym.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 39/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions