top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 39/2017

2017-10-02

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „CIT: nie ma daniny, nie ma poboru”, w którym autorka zwraca uwagę na wyrok NSA dotyczący obowiązków polskiej spółki jako płatnika CIT w sytuacji, gdy zagraniczna fundacja, która otrzymała od tej spółki odsetki, oświadczyła na piśmie, że środki zostaną w całości wydatkowane na jej działalność charytatywną zwolnioną z CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Agnieszki Krzyżaniak i Jakuba Kielczyka pt. „Dokumentacja cen transferowych – co ostatecznie zawiera”, w którym omówiono wchodzące w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie informacji zawartych w w dokumentacji podatkowej w zakresie CIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR.pl pt. „Projekt ustawy o STIR – kolejne przepisy uszczelniające VAT”. Ważny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „VAT: fiskus dopadnie za oszustwa na kawie i ciastkach”, w którym autor informuje o wydanym w ubiegłym tygodniu liście ostrzegawczym Ministerstwa Finansów dotyczącym sankcji za zaniżanie VAT poprzez popularne praktyki manipulowania cenami przy sprzedaży zestawów towarów obciążonych różnymi stawkami VAT.

Istotny jest także artykuł pt. „Wartość pracy małżonka w kosztach podatkowych – ponad 50 uproszczeń dla firm od 2018 roku”, w którym Redakcja INFOR.pl informuje, że Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. Zwracamy również uwagę na tekst autorstwa Redakcji Rzeczpospolitej pt. „PIT: limit 50-proc. kosztów zostanie zwiększony do 160 tys. zł” dotyczący wypowiedzi Ministra Kultury z ubiegłego tygodnia, z której wynika, że resort finansów wyraził zgodę na dwukrotne zwiększenie limitu, od którego twórcy mogą odliczyć 50% koszty uzyskania przychodów.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Szef KAS będzie miał dużą władzę”, w którym przytoczono komunikat Konfederacji Lewiatan w zakresie przyjęcia przez rząd projektu ustawy dotyczącej przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 39/2017

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions