top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 38/2021

2021-10-11

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Transformacja spółki czasem daje prawo do niskiego opodatkowania” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Polski Ład: Składka zdrowotna będzie niższa, ale pojawi się nowy podatek”.

Ważny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Zostało kilka miesięcy na rejestrację w systemie Tax Free” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Wirtualna kasa fiskalna nie będzie musiała drukować paragonów” w którym autor informuje, że po spełnieniu określonych warunków przedsiębiorca prowadzący sprzedaż za pomocą kas wirtualnych zostanie zwolniony z obowiązku wystawiania papierowych paragonów.

Istotne są także dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus łagodzi nowe przepisy o leasingu samochodów” oraz pt. „Zwrot kosztów przejazdu ze zwolnieniem z PIT”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Modyfikacja stawek możliwa także wstecz”, w którym sąd stanął po stronie podatnika twierdząc, że podatnik ma prawo do zmiany stawek amortyzacyjnych w każdym momencie.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 38/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions