top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 38/2018

2018-10-01

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Uproszczenia w cenach transferowych” dotyczący projektu ustawy o CIT przyjętego w ubiegłym tygodniu przez Radę Ministrów. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „NSA: fiskus nie może zakładać, że wydatek na społeczną odpowiedzialność biznesu nie jest kosztem”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Split payment: z rachunku VAT zapłacisz też PIT i ZUS”, w którym autor informuje, że w połowie przyszłego roku mogą zostać zmienione zasady wykorzystywania środków zgromadzonych na kontach służących do rozliczeń z fiskusem w ramach systemu podzielonej płatności. Ważny jest również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Widać efekty uszczelniania podatków” dotyczący efektów uszczelniania systemu podatkowego w 2017 roku.

Interesujący jest także artykuł pt. „Exit tax – projekt ustawy: rządowy krok w tył, ale wciąż wbrew prawu Unii”, w którym Paweł Rochowicz omawia przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Radę Ministrów projekt nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Kontrowersje wokół zmian w leasingu od 2019 r.” dotyczący kontrowersyjnych przepisów w zakresie opodatkowania leasingu zaproponowanych niedawno przez resort finansów.

Polecamy także lekturę artykułu Andrzeja Nikończyka pt. „Nowa ordynacja podatkowa: podatnik będzie od razu składać skargę do sądu” omawiający nowe rozwiązania w zakresie skarżenia decyzji organów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 38/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions