top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 38/2017

2017-09-25

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „MF będzie publikował dane podatkowe największych firm”, w którym Redakcja INFOR IFK informuje o zmodyfikowanym projekcie nowelizacji ustawy o CIT dotyczącym udostępniania danych z deklaracji podatkowych największych spółek w Polsce. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „CIT” Wydatki na spory sądowe z klientami mogą być podatkowym kosztem spółki”, w którym autor omawia interpretację Dyrektora KIS w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w CIT kosztów przegranego postępowania sądowego.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „MF proponuje system kas fiskalnych on-line” dotyczący kolejnego rozwiązania zaproponowanego przez resort finansów, które ma pomóc w walce z szarą strefą w VAT. Ważny jest również tekst pt. „Podzielona płatność w VAT od 1 kwietnia 2018 r.”, również autorstwa Redakcji INFOR IFK.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus chce podatku od świadczeń pracowniczych”, w którym autorka omawia najnowszą interpretację Dyrektora KIS dotyczącą powstania przychodu po stronie pracowników, którym pracodawca zapewnia dojazd na zagraniczny plac budowy i mieszkanie. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Odszkodowanie dla prezesa z PIT” tej samej autorki.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Postępowanie podatkowe: firma może pytać organ, gdy chodzi o jej odpowiedzialność podatkową”, w którym omówiono wyrok WSA w Rzeszowie dotyczący odmowy wydania interpretacji przez organ w sytuacji, gdy podatnik wystąpił o interpretację by uchronić się przed zarzutem brania udziału w oszustwie podatkowym.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 38/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions