top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 38/2016

2016-10-03

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy lekturę tekstu Agaty Cieśli pt. „Rekompensata za szkody a przychód podatkowy” oraz „CIT: podatek bankowy nie jest kosztem” Moniki Pogroszewskiej.

W zakresie podatku VAT za interesujący uznaliśmy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Od 2017 roku limit zwolnienia podmiotowego VAT 200 tys. zł” dotyczący zmian zawartych w projektowanej nowelizacji ustawy o VAT. Polecamy również tekst pt. „Odliczenia VAT przy użyciu proporcji: nowa zasada nie działa przed nowelą”, tej samej autorki.

Za istotny uznaliśmy również tekst Edyty Zdaniewicz pt. „Co się zmieni od 2017 roku w zwolnieniu z PIT w przypadku dotacji” dotyczący nowelizacji ustawy o PIT, jak również „Zmiana sposobu opodatkowania aportów od stycznia 2017 r.” Bożeny Nowickiej.

Polecamy również Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Kaucja za wirtualny adres przy rejestracji”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 38/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions