top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 38/2013

2013-09-23

W dzisiejszym numerze TaxPress przedstawiamy m.in. wyrok NSA z 23 lipca 2013 r.
(I FSK 1350/12), dotyczący opodatkowania VAT badań psychologicznych, prowadzonych w ramach medycyny pracy.

Ponadto zwracamy Państwa uwagę na artykuł pt. „Fiskus musi ustalić, kto parafował dokument”, którego autor analizuje wyrok WSA w Poznaniu z dnia 27 czerwca 2013 r. (I SA/Po 1/13), odnoszący się do kwestii odpowiedzialności podatnika za wystawienie pustych faktur VAT przez podmiot, któremu podatnik udzielił pełnomocnictwa do prowadzenia firmy.

W zakresie podatków dochodowych nawiązujemy do wyroku NSA z dna 13 września 2013 r. (II FSK 491/12), dotyczącego kwestii różnic kursowych jako kosztów i przychodów podatkowych.

Ostatecznie wskazujemy także na tekst pt. „Istota stanu faktycznego we wniosku o interpretację”, którego autorka omawia wyrok NSA z dnia 21 sierpnia 2013 r. (II FSK 2619/11), odnoszący się do opisywania stanu faktycznego przez podatnika wnioskującego o interpretację.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 38/2013

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: jacek.dobrucki@dmstax.com
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: henryk.suchecki@dmstax.com

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions