top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 37/2016

2016-09-26

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy lekturę tekstu Redakcji serwisu money.pl pt. „Niższy CIT dla małych firm. Jest podpis prezydenta” dotyczącego nowelizacji ustawy o PIT i CIT. Za interesujący uznaliśmy również artykuł Aleksandry Tarki pt. „Cash pooling: kiedy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zastąpią reguły z ustawy o CIT”, w którym autorka omawia wyrok NSA dotyczący opodatkowania cash poolingu.

W zakresie podatku VAT polecamy Państwa uwadze tekst Agaty Łukaszewicz pt. „Minister Ziobro łagodzi kary za wyłudzenia VAT”, dotyczący zapowiadanych przez Ministra Sprawiedliwości zmian w projekcie nowelizacji Kodeksu Karnego. Polecamy również lekturę tekstu Pawła Rochowicza pt. „Odwrócone obciążenie w VAT od elektroniki – problemy”, w którym autor alarmuje, że fiskus masowo wszczyna postępowania dotyczące rzekomych przewinień podatników w zakresie wyłudzeń podatku VAT w branży elektronicznej sprzed lipca 2015 roku.

Polecamy także lekturę tekstu Aleksandry Tarki pt. „Nieujawnione dochody: podatnicy nie odzyskają 75 proc. PIT na podstawie wyroku TK z 2014″, w którym poruszono temat precedensowego postanowienia NSA o braku podstaw do wznowienia postępowania osoby ukaranej za ukrywanie dochodów po 2007 roku. Interesujący jest również artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podatek od szkolenia pracowników tymczasowych przez lukę w przepisach”, dotyczący braku zwolnienia z PIT szkoleń dla pracowników tymczasowych.

Prawdopodobnie najważniejszą informacją podatkową tego tygodnia jest nakaz zawieszenia przez Polskę stosowania podatku handlowego i wszczęcie przez Komisję Europejską postępowania w tej sprawie, omówione w artykule Redakcji Gazety Prawnej pt. „Komisja Europejska wszczyna postępowanie i zawiesza podatek handlowy w Polsce”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 37/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions