top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 36/2020

2020-10-06

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „MF: Po konsultacjach z biznesem poprawiamy „estoński CIT”, w którym autor donosi o zapowiedziach Ministerstwa Finansów zgodnie, z którymi projekt tzw. estońskiego CIT w Polsce zostanie poprawiony oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Ponad 70 tysięcy firm zapłaci wyższy podatek”.

Ważny jest także artykuł Patrycji Rojek – Sochy pt. „Senat przeciw odroczeniu powrotu stawek VAT 22 proc. i 7 proc.”. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zmiany w JPK_VAT: firmy muszą już oznaczać towary na nowych zasadach”.

Istotny jest także kolejny artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus zmienił zdanie w sprawie rad nadzorczych – interpretacja podatkowa”. Na uwagę zasługuje również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Ponad 900 mln złotych przekazali Polacy w ramach 1 procenta”.

Polecamy też artykuł Aleksandry Tarki pt. „W pandemii prawo zadziała wstecz – WSA o przesunięciu rat podatku od nieruchomości”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego dotyczący przesunięcia terminu płatności raty podatku od nieruchomości, który już minął.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 36/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions