top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 36/2019

2019-09-09

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Rozliczenie kosztów w zamian za donos do urzędu”. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Wydatki na samolot można wliczyć w koszty – interpretacja podatkowa”, w którym Przemysław Wojtasik informuje o interpretacji organu podatkowego dotyczącej możliwości zaliczenia w koszty podatkowe leasingowanego samolotu.

Ważny jest także artykuł Grażyny J. Leśniak pt. „W trakcie zawieszenia działalności można składać deklaracje”. Polecamy także Państwa uwadze tekst redakcji INFOR.PL pt. „Nowe zasady wystawiania faktur do paragonów od 1 stycznia 2020 r.”, w którym redakcja informuje o nowych zasadach wystawiania faktur do paragonów.

Istotny jest także artykuł pt. „Wakacyjne lokum z preferencją w PIT „, w którym Aleksandra Tarka opisuje przypadek właścicielki trzech nieruchomości na wynajem. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Wspólny PIT z małżonkiem nie uchroni przed daniną solidarnościową”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „NSA: paragon nie musi trafić do ręki klienta”, w którym Aleksandra Tarka opisuje spór jednego z polskich liderów paliwowych z fiskusem dotyczący kwestii wydania paragonu klientowi.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 36/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions