top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 36/2015

2015-09-14

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na jeden z wyroków WSA w Warszawie (III SA/Wa 3333/14), dotyczący odliczania VAT od samochodów osobowych oraz innych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz ładowności mniejszej niż 500 kg, jak i wydatków od tych pojazdów bezpośrednio na podstawie dyrektywy unijnej.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok NSA z dnia 17 lipca 2015 r. (II FSK 1452/13, II FSK 1453/13, II FSK 1526/13) dotyczący tzw. sprzedaży premiowej.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Komornicy zostaną objęci VAT „, którego autor omawia stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie opodatkowania VAT komorników sądowych.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Decyzja inspektora przesądzi o podatku od ruder „, której autor omawia zmiany w przepisach dotyczące podatku od nieruchomości od budynków i budowli będących w złym stanie technicznym, które mają wejść w życie od początku 2016 r.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 36/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions