top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 36/2013

2013-09-09

W dniu dzisiejszym prezentujemy kolejny numer TaxPress, w którym nawiązujemy m.in do interpretacji Izby Skarbowej w Łodzi z 7 sierpnia 2013 r. (IPTPP2/443-322/13-7/JN), dotyczącej opodatkowania VAT usług montowania i serwisu systemów alarmowych, klimatyzacji oraz telewizji przemysłowej świadczonych dla polskiego konsulatu na Białorusi.

Ponadto naszym zdaniem na uwagę zasługuje artykuł pt. „Są problemy z rozliczaniem kart paliwowych”, którego autor analizuje aktualne orzecznictwo organów i sądów administracyjnych w zakresie rozliczania kart paliwowych, oferowanych przez firmy leasingowe ich klientom.

W zakresie podatków dochodowych za interesujący uznaliśmy wyrok NSA z dnia
4 września 2013 r. (II FSK 2581/11), dotyczący uwzględniania w kosztach przez spółdzielnię mieszkaniową odpisów na fundusz zasobów mieszkaniowych naliczany od lokali użytkowych.

Wskazujemy także na materiał pt. „Porty rzeczne nie są zwolnione z podatku od nieruchomości”, którego autor analizuje wyrok WSA w Gliwicach z dnia 6 sierpnia 2013 r. (I SA/Gl 94/13), odnoszący się do opodatkowania podatkiem od nieruchomości gruntów i budowli związanych z funkcjonowaniem portu rzecznego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 36/2013

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: jacek.dobrucki@dmstax.com
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: henryk.suchecki@dmstax.com

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions