top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 35/2019

2019-09-02

 

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Raty leasingowe w kosztach firmy – interpretacja podatkowa”. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Skradzione pieniądze nie mogą być kosztem uzyskania przychodów”.

Ważny jest także artykuł Remigiusza Fijaka pt. „Ważne zmiany w VAT już od 1 września 2019 roku” informujący o zmianach w VAT wchodzących w życie od pierwszego września. Polecamy także Państwa uwadze tekst Piotra Chojnackiego pt. „Sankcje VAT mają uszczelnić system podatkowy”, w którym autor opisuje wprowadzenie stuprocentowej sankcji VAT.

Istotny jest także artykuł pt. „Liniowy PIT: czy można odliczyć darowizny dla fundacji”, w którym Przemysław Wojtasik porusza temat możliwości odliczenia darowizny dla fundacji, przez podatnika płacącego liniowy PIT. Zwracamy również uwagę na tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Niższy PIT i wyższe koszty podatkowe od października”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Bez prawa rozporządzania gotówką nie ma podatku od czynności cywilnoprawnych”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 35/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions