top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 35/2018

2018-09-10

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „CIT a inwestowanie zysków” informujący, że przedstawiony niedawno projekt nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych zawiera nową ulgę dla podatników CIT. Za ważny uznaliśmy również tekst Ewy Sławińskiej pt. „Dodatkowe kary za unikanie opodatkowania” również dotyczący projektu nowelizacji ustaw o PIT i CIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Wyższy podatek VAT ma zniechęcić do niezdrowego jedzenia” przytaczający wypowiedź wiceministra finansów, z której wynika, że już niedługo mogą zostać podwyższone stawki VAT na produkty o wysokiej zawartości cukru. Istotny jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Rejestr VAT: fiskus bezprawnie wykreśla podatników”, w którym autor zwraca uwagę na orzeczenia sądów administracyjnych w sprawach o wykreślenie z rejestru podatników VAT.

Interesujący jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Nauka przed rozpoczęciem działalności nie jest kosztem” dotyczący interpretacji indywidualnej, w której organ rozstrzygnął czy można rozliczyć w kosztach wydatki na kształcenie poniesione przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Zwracamy również uwagę na tekst Pawła Huczko pt. „Wspólne rozliczenie PIT możliwe nawet po 30 kwietnia” informujący o nowelizacji ustawy o PIT i Ordynacji Podatkowej, która umożliwi wspólne rozliczenie z małżonkiem lub samotnie wychowywanym dzieckiem w razie złożenia zeznania podatkowego po 30 kwietnia.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Interpretacje, które pozwalały zaoszczędzić na podatku, stracą ważność”, w którym Przemysław Wojtasik informuje o nowelizacji planowanej przez resort finansów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 35/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions