top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 35/2016

2016-09-12

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy Państwu lekturę testu Przemysława Wojtasika pt. „Koszty: wydajność pracowników poprawią piłkarzyki”, dotyczącego najnowszych interpretacji Izb Skarbowych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów w CIT wydatków na niestandardowe udogodnienia dla pracowników. Za interesujący uznaliśmy również artykuł Aleksandry Tarki pt. „CIT: Kiedy nabycie akcji nie jest opodatkowane”.

W zakresie podatku VAT polecamy Państwa uwadze tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Duża nowelizacja VAT już prawie gotowa”, dotyczący ustawy, której temat poruszany był również w poprzednim numerze DMS TAX Press. Zwracamy również Państwa uwagę na artykuł Pawła Rochowicza pt. „E-publikacje wciąż z wysoką stawką VAT – opinia rzecznik generalnej TSUE”.

Polecamy również artykuł Mateusza Maja pt. „PIT: zniknie limit 50-proc. kosztów autorskich” dotyczący konsultowanego obecnie, projektu nowelizacji ustawy o PIT, jak również „Od 2017 r. zmaleje stawka PIT z działów specjalnych produkcji rolnej” tego samego autora.

Polecamy także lekturę artykułu Małgorzaty Dankowskiej pt. „Podatek handlowy od przychodów ze sprzedaży na rzecz konsumentów”, w którym autorka omawia główne założenia ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która weszła w życie 1 września br.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 35/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions