top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 35/2021

2021-08-30

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Zawaliłeś kontrakt przez koronawirusa? Fiskus to rozumie” oraz pt. „Spółka nie zaliczy do kosztów CIT wydatków na wypłacone byłemu pracownikowi odszkodowanie”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Pakiet SLIM VAT 2 z podpisem prezydenta” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Fundusz inwestycyjny może stać się pułapką”, w którym autorka powołując się na interpelację poselską, wskazuje na konsekwencje odliczenia VAT od inwestycji finansowej opłaconej ze środków funduszu inwestycyjnego.

Istotne są także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Upominki dla samozatrudnionego nie są kosztem podatkowym – interpretacje skarbówki” oraz Bartłomieja Łukasika pt. „Kiedy podatnik sam rozliczy podatek od PPK”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Ulga B+R nie przysługuje na wdrożenie dostępnych systemów informatycznych – wyrok NSA”, opisujący wyrok NSA, w którym sąd uznał, iż wdrożenie już istniejącego systemu informatycznego nie stanowi działalności badawczo-rozwojowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 35/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions