top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 34/2020

2020-09-22

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Zmiany w CIT: co czeka przedsiębiorców w 2021 roku”, w którym autor opisuje plany ministerstwa finansów dotyczące zmian w podatku dochodowym od osób prawnych oraz artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Podatnicy CIT będą musieli raportować swoją politykę podatkową”.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „VAT: nowe zasady wysyłki JPK od 1 października 2020 r.”, w którym autor donosi o publikacji przez ministerstwo finansów komunikatu dotyczącego zmian zasad przekazywania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Patrycji Rojek-Sochy pt. „Sejm za odroczeniem powrotu stawek VAT 22 proc. i 7 proc.”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Szczepionki na grypę od pracodawcy jednak bez PIT”. Na uwagę zasługuje również tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Darowizny maseczek z ulgą podatkową tylko do końca września”.

Polecamy też kolejny artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Przemysław Wojtasik: Dwie twarze skarbówki”, w którym autor zwraca uwagę, na powrót do niedobrych dla przedsiębiorców praktyk skarbówki.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 34/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions