top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 34/2018

2018-09-03

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Zaostrzenie reguł pobierania podatku u źródła” dotyczący projektu nowelizacji ustaw o CIT i PIT wprowadzającego surowsze zasady pobierania podatku od wynagrodzenia wypłacanego na rzecz zagranicznych podmiotów. Za interesujący uznaliśmy również tekst pt. „Exit tax od stycznia 2019: podatek przeciw ucieczkom z kraju”, tego samego autora.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Lidii Rubińskiej i Krzysztofa Wiesława Żukowskiego pt. „Split payment, STIR: konta podatników pod lupą Szefa KAS”, w którym autorzy objaśniają, w jaki sposób resort finansów walczy z wyłudzeniami podatku VAT. Istotny jest również tekst Redakcji Gazety Prawnej pt. „Morawiecki: Dochody z VAT za 2018 r. planujemy na 167 mld zł” dotyczący wysokości dochodów Skarbu Państwa z VAT w 2018 roku.

Interesujący jest także artykuł pt. „KAS przygotuje PIT-y dla wszystkich podatników”, w którym Redakcja INFOR.PL informuje, że już w przyszłym roku organy wypełnią PIT za podatnika bez konieczności składania wniosku. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „PIT od najmu: w małżeństwie wyższy podatek” dotyczący kwestii opodatkowania zryczałtowanym podatkiem przychodów małżeństwa z najmu nieruchomości.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji IFOR IFK pt. „Brak zwrotu nadpłaty podatku mimo korzystnej zmiany interpretacji” przytaczającego komunikat Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący oddalenia przez NSA skargi kasacyjnej złożonej przez niego w imieniu podatnika.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 34/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions