top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 34/2017

2017-08-28

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Jeden dokument nie potwierdzi nieściągalności wszystkich długów”, w którym autorka omawia wyrok NSA w zakresie prawidłowego udokumentowania nieściągalności wierzytelności, tak aby mogły one zostać zaliczone do kosztów w CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst „Jak rozliczyć sprzedaż udziałów objętych za aport” tej samej autorki.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. ” „Pusta” faktura się nie opłaca”, w którym Redakcja INFOR IFK przytacza komunikat Ministerstwa Finansów dotyczący konsekwencji uczestnictwa w obrocie tzw. pustymi fakturami. Ważny jest również tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Materiały budowlane darowane poszkodowanym w nawałnicach z 0 proc. VAT”, w którym poinformowano, że nieodpłatne dostawy towarów budowlanych na rzecz poszkodowanych w nawałnicach będą przejściowo opodatkowane 0% stawką VAT.

Istotny jest także artykuł Bożeny Nowickiej pt. „Jednorazowa amortyzacja do 100 tys. zł dla wszystkich”, w którym autorka omawia nowe zasady dotyczące rozliczenia w kosztach jednorazowych odpisów amortyzacyjnych. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Bonusy dla zagranicznych pracowników podlegają PIT – wyrok WSA”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus musi udowodnić zarzuty w przypadku uznania umowy za fikcyjną”, dotyczący wyroku WSA w Warszawie w zakresie prawidłowości kwestionowania przez organy rozliczeń przedsiębiorcy, w sytuacji gdy dokonuje on transakcji z członkiem rodziny.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 34/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions