top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 34/2013

2013-08-26

W dniu dzisiejszym przedstawiamy ostatni sierpniowy TaxPress. W 34. numerze chcemy zwrócić Państwu szczególną uwagę na wyrok NSA z dnia 14 sierpnia 2013 r. (I FSK 1198/12), dotyczący wystawiania uproszczonych faktur korygujących.

Kolejną interesującą pozycję stanowi artykuł pt. „Koszt odholowania i parkowania auta bez VAT”, którego autorka analizuje interpretację Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 30 lipca 2013 r. (IPTPP1/443-429/13-2/AK), odnoszącą się do opodatkowania VAT opłat pobieranych przez powiat od właścicieli aut za odholowanie i przechowywanie pojazdu zaparkowanego w niedozwolonym miejscu.

W zakresie podatków dochodowych nawiązujemy do wyroku NSA z dnia 9 sierpnia 2013 r. (II FSK 2433/11), dotyczącego kwestii wysokości przychodu powstającego w związku z wniesieniem aportu do spółki w zamian za jej udziały.

Ostatecznie wskazujemy także na tekst pt. „Zarządzający organizacją, która nie może upaść, odpowiadają za jej podatki”, którego autor analizuje wyrok NSA z dnia 9 sierpnia 2013 r. (I FSK 1236/12), dotyczący odpowiedzialności za zaległości podatkowe związku rolników, ponoszonej przez członków prezydium tego związku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 34/2013

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: jacek.dobrucki@dmstax.com
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: henryk.suchecki@dmstax.com

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions