top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 33/2020

2020-09-14

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Pawła Rochowicza pt. „Po fuzji firm ujemny wynik nie do odliczenia” oraz „Podatnicy CIT będą musieli raportować swoją politykę podatkową”.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Stosowanie niższej stawki VAT przez artystów – korzystna interpretacja podatkowa”, w którym autor opisuje interpretację dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą stosowania niższej stawki VAT przez artystów. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Mariusza Szulca pt. „Fiskus chce ulg dla srebra inwestycyjnego”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Kiedy darowiznę trzeba zgłosić do skarbówki”. Na uwagę zasługuje również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Ulga na zakup robotów prawdopodobnie już od stycznia 2021 roku”, w którym autor donosi o zapowiedzi wprowadzenia przez rząd tzw. ulgi robotyzacyjnej.

Polecamy też kolejny artykuł Pawła Rochowicza pt. „Skarga na przepisy o ujawnianiu schematów podatkowych przed Trybunałem Konstytucyjnym”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 33/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions