top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 33/2019

2019-08-19

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Spory o limitowanie kosztów w CIT” dotyczący sporów powstałych na tle stosowania nowych przepisów ograniczających prawo do rozliczenia w kosztach w CIT wydatków na usługi niematerialne zakupione od podmiotów powiązanych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Ulga na złe długi w PIT i CIT”, w którym Sławomir Biliński omawia mające wejść w życie w 2020 r. przepisy dotyczące możliwości zaliczenia do kosztów nieuregulowanych należności.

Ważny jest także artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Nowy wykaz podatników VAT (tzw. biała lista) – jak sprawdzić kontrahenta” informujący o nowym wykazie podatników VAT, który będzie dostępny na stronie internetowej MF od początku września. Polecamy także Państwa uwadze tekst Pawła Terpiłowskiego pt. „Rozliczenia VAT pomiędzy konsorcjantami”, w którym autor omawia interpretację indywidualną dotyczącą rozliczeń podatku VAT w ramach konsorcjum.

Istotny jest także artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Zwolnienie z podatku do 26 lat a składka zdrowotna” dotyczący szczegółów nowego zwolnienia z PIT dla najmłodszych podatników. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Zakaz liniowego PIT dla dyrektora” omawiający interpretację indywidualną w zakresie możliwości stosowania liniowej stawki PIT przez osobę uzyskującą dochody z kontraktu menadżerskiego.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Schematy podatkowe: nie można uzyskać interpretacji przepisów o MDR„, w którym Paweł Rochowicz informuje o problemach związanych ze stosowaniem przepisów dotyczących raportowania schematów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 33/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions