top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 33/2017

2017-08-21

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mateusza Maja pt. „CIT: moment rozliczenia wynagrodzeń pracowników w kosztach – interpretacja podatkowa”. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Bez CIT od poręczeń kredytowych pomiędzy spółkami grupy”, w którym autorka omawia wyrok WSA w Poznaniu dotyczący kwestii powstania przychodu przy udzieleniu wzajemnych poręczeń między spółkami grupy.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Szybszy zwrot VAT dla mikroprzedsiębiorców z branży budowlanej”, w którym Redakcja INFOR IFK wyjaśnia, co powinni zrobić mikroprzedsiębiorcy świadczący usługi budowlane aby otrzymać zwrot VAT w ciągu 15 dni. Ważny jest również tekst pt. „Paragon fiskalny, a nie kelnerski”, także autorstwa Redkacji INFOR IFK, w którym autorzy informują o zaostrzonych kontrolach prawidłowości fiskalizacji obrotu w kawiarniach i restauracjach.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Lokal za środki małżonków, ale bez ryczałtu w PIT – wyrok NSA” dotyczący wyroku NSA w zakresie podatkowego rozliczenia najmu lokalu użytkowego. Zwracamy również uwagę na tekst Mateusza Maja pt. „Zachowek kosztem podatkowym w PIT – interpretacja podatkowa”, w którym autor omawia stanowisko fiskusa w zakresie rozliczenia dla celów PIT przychodu ze sprzedaży mieszkania przejętego przez podatników w ramach rozliczeń między spadkobiercą a uprawnionymi do zachowku.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Podatek od handlu zawieszony do 2019 r.”, w którym podano nowe wiadomości dotyczące podatku od handlu detalicznego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 33/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions